Studio projektowe i fotograficzne

Centrum Edukacji Symbioza

Projekty graficzne ekspozycji w muzeum, aplikacje, animacje

Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza to otwarty w 2020 roku punkt na mapie atrakcji Krakowa , który powstał przy współpracy z firmą AVCraft . Nasza agencja odpowiedzialna była w całości za opracowanie , wykonanie i wdrożenie projektów graficznych, ilustracji, animacji i aplikacji multimedialnych, które wypełniły wszystkie poziomy i sale Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza.

Praca nad Centrum trwała ponad pół roku. W tym czasie opracowaliśmy grafiki ilustrujące życie w lesie, które nigdy nie zasypia. Centrum znajduje się na dwóch poziomach Pawilonu Okocimskiego w Lasku Wolskim. Salę górną wypełniły ekspozycje ukazujące las za dnia. Wszystkie z dostosowaniem dla osób niewidomych. Grafiki zostały tak przemyślane i zrealizowane aby spełnić wymóg dostępności. Sala dolna, to w całości makieta lasu, w której ukryte zostały gry i zabawy.

Ilustracje stanowiły bazę do przygotowania animacji wypełniających Salę nocną czy też sieci procesów zachodzących w korzeniach drzew, oraz aplikacji multimedialnych pokazujących między innymi proces Fotosyntezy w technologi 3D , Podróż przez piętra lasu opracowanej na zasadzie podróży windą , oraz bardzo wymagający „ Skaner liści” dzięki któremu każdy może zeskanować liść dostępny na miejscu i po odpowiedzi na kilka pytań , poznać i liść i drzewo z którego pochodzi. Opracowaliśmy grę „ Dźwięki lasu” W której to uczestniczy nasłuchują dźwięków zwierząt i starają się poprawnie odpowiedzieć jakie zwierzę je wydaje.

To było pół roku intensywnych prac, spotkań z przedstawicielami Zarządu Zieleni Miejskiej odpowiedzialnymi za projekt , Edukatorami, wykonawcami prac instalacyjny na obiekcie. Godziny rozmów, które przyniosły zamierzony cel w postaci Pięknego Centrum Edukacji Ekologicznej dla dzieci i dorosłych, do zwiedzenia którego serdecznie zachęcamy. Bo naprawdę warto!

Poniżej przedstawiamy jeszcze wybrane grafiki, które zostały wykorzystane w animacjach, aplikacjach, planszach i różego rodzaju ekspozytorach znajdującyh się w Centrum Edykacji Symbioza. Grafiki były rysowane od „0”, są w 100% naszą kreacją 🙂

Podobają Ci się nasze prace realizacje? Napisz do nas :)