Studio projektowe i fotograficzne

Jak zaprojektować logo firmy?

Jak zaprojektować logo firmy

Jak stworzyć logo firmy, aby było unikatowe, przyjazne estetycznie, a jednocześnie komunikowało wizerunek marki? Z pewnością nie jest to łatwe zadanie. Choć internet obfituje w darmowe generatory logo, nie warto z nich korzystać. Pamiętaj, że logo to jeden z podstawowych elementów dbania o wizerunek firmy. To właśnie jego zadaniem jest przyciągnięcie uwagi klientów, wywołanie odpowiednich skojarzeń, a także zachęcenie do zapoznania się z Twoją działalnością. Dlatego też, jeśli zastanawiasz się, jak zaprojektować logo firmy, zdecydowanie powinieneś postawić na powierzenie tego zadania specjalistom. W tym artykule podamy Ci wskazówki, na co zwracać uwagę w procesie tworzenie i komu najlepiej zlecić wykonanie go. Jak wymyślić i gdzie zamówić logo firmy? Ile kosztuje projekt logo?

Jak wymyślić logo firmy?

Tworzenie logo firmy to proces, który wymaga nie tylko odpowiedniej kreatywności, ale i umiejętności oraz wiedzy. Grafik, który zajmuje się tego typu zadaniami, powinien:

 • potrafić posługiwać się profesjonalnymi narzędziami do tworzenia logo,
 • być zaznajomiony z wizerunkiem oraz działalnością marki,
 • posiadać podstawy wiedzy marketingowej, psychologii, czy prawa,
 • zapoznać się z branżą oraz konkurencją marki,
 • być kreatywny,
 • posiadać umiejętności tworzenia oraz zdolności artystyczne.

Cechy te to podstawowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze twórcy logo. To, jak zaprojektować logo firmy, jest złożonym procesem, w trakcie którego należy uwzględnić kilka czynników. Dlatego też rola grafika jest bardzo duża. Setki istniejących na świecie marek sprawiają, że postawione przed nim zadanie wymaga znacznej wiedzy, zręczności, a także kreatywności.

Jak zaprojektować logo firmy? – Postaw na kreatywność

Jak stworzyć własne, dobre logo? Nawet jeśli zdecydujesz się na zlecenie projektu profesjonalnemu grafikowi, powinieneś brać udział w procesie tworzenia. Przede wszystkim to Twoim zadaniem jest przekazanie informacji o wizerunku oraz strategii komunikacyjnej firmy. Ponadto możesz przygotować własną koncepcję oraz Twoje oczekiwania. Dobrą strategią na to, jak wymyślić logo, jest stworzenie tzw. moodboardu. To tablica, która będzie zawierała Twoje pomysły i inspiracje, które chciałbyś, aby zostały wykorzystane. Powinny się na niej znaleźć:

 • kolorystyka, znaczenie kolorów w reklamie jest ogromne
 • inspirujące zdjęcia,
 • grafiki, które przyciągnęły Twoją uwagę,
 • inne loga,
 • słowa, które według Ciebie powinny opisywać Twoje logo.

Tak przygotowany moodboard w połączeniu z informacjami na temat Twojej działalności, z pewnością ułatwi pracę grafikowi, a jednocześnie pomoże w stworzeniu logo, które spełni Twoje oczekiwania. Czasem jednak nie jest niezbędne tworzenie nowego loga, czasami wystarczy lifting loga obecnie używanego.

Gdzie zaprojektować logo firmy? Znajdź specjalistów!

To, gdzie zamówić i komu zlecić projekt logo sprowadza się do dwóch głównych możliwości. Pierwszą z nich są agencje reklamowe oraz studia graficzne. To profesjonalne firmy, które fachowo i kompetentnie wykonają dla Ciebie projekt. Druga opcja to skorzystanie z usług grafika-freelancera. Choć z pewnością będzie to korzystniejsze cenowo, nie dostaniesz niestety żadnej gwarancji dla jakości projektu. Dlatego też wiąże się to z niemałym ryzykiem. Możesz bowiem trafić na prawdziwego specjalistę lub zwykłego amatora. Z naszych blogów dowiesz się jak wybrać agencję reklamową.

Ile kosztuje projekt logo?

Koszt projektu logo uzależniony jest od kilku czynników. Znaczenie ma tutaj status grafika, z którego usług będziesz korzystać. Jeśli jest on pracownikiem profesjonalnej agencji, z pewnością cena będzie wyższa. W przypadku współpracy z freelancerem możesz spodziewać się niższego kosztu. Związane jest to oczywiście z dokumentacją oraz formalnościami, które nałożone są na legalnie prowadzone działalności gospodarcze. Ponadto istotny jest rodzaj i wielkość Twojej marki. Małe firmy potrzebują mniej wyszukanego logo, którego stworzenie wiąże się z mniejszym nakładem pracy. Jeśli natomiast Twoja firma to międzynarodowa korporacja, również i logo będzie musiało odpowiadać takim standardom. To, ile kosztuje zaprojektowanie logo? Znajdziesz oferty zaczynające się już od kilkudziesięciu złotych, a sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy. Średni koszt to około kilku tysięcy złotych.

Ragnarok Studio – profesjonalne logo dla Ciebie

Jeśli nie wiesz, jak i gdzie zaprojektować logo firmy, skorzystaj z usług Ragnarok Studio. To profesjonalna agencja reklamowa w Krakowie, która doskonale zna się na swojej pracy. Zespół kreatywnych grafików przygotuje dla Ciebie logo, które nie tylko odda charakter Twojej marki, ale i wyróżni ją spośród innych. Przygotowywane przez Ragnarok Studio projekty graficzne w Krakowie przyciągają wzrok i na długo pozostają w pamięci. Sprawdź sam!

 

Ostatnio na blogu: